MSC Apex
Oprogramowanie do modelowania i tworzenia siatek obliczeniowych

MSC Apex Modeler to rozwiązanie do bezpośredniego modelowania i tworzenia siatek obliczeniowych. Rozwiązanie zawiera zaawansowane i interaktywne narzędzia pozwalające na sprawne i szybkie wprowadzanie uproszczeń geometrycznych i tworzenie siatek obliczeniowych. MSC Apex Modeler jest łatwy w użyciu i łatwy do opanowania.

Modelowanie bezpośrednie – umożliwia użytkownikom interaktywne tworzenie i edytowanie geometrii. Wystarczy wybrać interesujące elementy, takie jak powierzchnia, krawędź lub wierzchołek, a następnie popchnąć, pociągnąć lub przeciągnąć, aby wprowadzić dowolne modyfikacje. Modelowanie bezpośrednie uzupełnia wbudowana technologia siatkowania.

Modelowanie bezpośrednie i siatkowanie – w przypadku modeli, które zostały już zamodelowane i wymagają dalszej modyfikacji geometrii, należy użyć dowolnego z narzędzi Modelowanie bezpośrednie lub Czyszczenie/naprawa geometrii, a siatka zostanie natychmiast zregenerowana.

Łatwy w użyciu, łatwy do opanowania – MSC Apex został zaprojektowany z myślą o wielofunkcyjnych narzędziach, dzięki czemu aplikacja jest łatwa w użyciu. Posiada również liczne pomoce naukowe, takie jak samouczki, dokumentacja wideo, instrukcje dotyczące przepływu pracy i obsługi, które zwiększają produktywność w ciągu jednego dnia.

Procedura Bezpośredniego Modelowania i Siatkowanie

Usuwanie licznych i niepotrzebnych cech wykończenia
Określ typ cech, takich jak fazki, otwory i cylindry. Następnie zdefiniuj zakresy wymiarów elementów i automatycznie usuń wybrane elementy z modelu.

Interaktywne wyodrębnianie powierzchni środkowych
Automatycznie lub ręcznie wykonaj ekstrakcję powierzchni środkowych. Dostępne opcje to: automatyczne odsunięcie, stała grubość, odsunięcie na odległość i stożkowa powierzchnia środkowa.

Naprawiaj powierzchnie za pomocą modelowania bezpośredniego
Zaznacz krawędź lub wierzchołek i interaktywnie przeciągnij je w wybrane miejsce. Wskazówki zapewniają podgląd wykonywanej czynności.

Geometria siatki i definiowanie kryteriów siatki
Tworzenie modeli siatek w oparciu o rozmiar siatki, typ elementu, ziarno siatki i cechę.

Kontynuuj naprawę za pomocą modelowania bezpośredniego i siatkowania
Użyj modelowania bezpośredniego do dalszej naprawy geometrii, która może być już siatkowana. Można łatwo rozwiązać problem pęknięć lub rozłamów, podczas gdy siatka jest automatycznie regenerowana.

Automatycznie twórz przypisania grubości i przesunięcia
Użyj funkcji Automatyczna grubość i przesunięcie, aby utworzyć liczne definicje właściwości dla elementów powłoki i wyeksportować je do formatu .bdf

Zapytaj o ofertę

logo