MSC Apex
Oprogramowanie CAE do wspierania prac inżynierskich

MSC Apex to ujednolicone środowisko wspomagania prac inżynierskich (CAE) przeznaczone do wirtualnego rozwoju produktu lub procesu. To zaawansowane oprogramowanie pozwala na prowadzenie symulacji i obliczeń z różnych dziedzin, takich jak: wytrzymałość konstrukcji (analizy MES), mechanika, aerodynamika, akustyka oraz wielu innych. Oprogramowanie MSC Apex pozwala na projektowanie produktów, analizowanie ich w różnych warunkach oraz symulowanie ich zachowania podczas działania. Ponadto, MSC Apex umożliwia tworzenie dodatkowych funkcjonalności, jak również dostosowanie do własnych potrzeb środowiska pracy w oparciu o język programowania Python. MSC Apex przeznaczony jest dla inżynierów i naukowców pracujących w różnych branżach i dziedzinach inżynierii, np.:

  • Motoryzacja – projektowanie i optymalizacja konstrukcji pojazdów, takich jak samochody, motocykle oraz innych.
  • Lotnictwo i kosmonautyka – zintegrowane symulacje wielodyscyplinarne konstrukcji lotniczych i kosmicznych, takich jak samoloty, rakiety czy satelity.
  • Przemysł stoczniowy – projektowanie i optymalizacja konstrukcji statków oraz obiektów nawodnych i podwodnych.
  • Energetyka – projektowanie i analiza procesów w elektrowniach, takich jak symulacje przepływów przez turbiny, kotły czy systemy chłodzenia.
  • Przemysł ciężki –  projektowanie różnego rodzaju maszyn.
  • Telekomunikacja – analizowanie i modelowanie elementów takich jak: anteny, kable czy urządzenia transmisyjne.
  • Inne – rozwiązania MSC Apex pozwalają na projektowanie rozwiązań w innych dziedzinach jak medycyna, rolnictwo, budownictwo czy transport.

Co nowego w MSC Apex?

Jak Teleskop Magellana wykorzystuje MSC Apex
GMTO Corporation wykorzystuje oprogramowanie MSC Apex w projektowaniu gigantycznego teleskopu Magellana. Jest to niezwykle trudne zadanie ze względu na występujące trzęsienia ziemi w Chile.

MSC Apex jest przyjazny w użyciu i łatwy do opanowania.
Zanurz się w łatwym w użyciu środowisku; doświadczenie przypominające grę, określane przez inżynierów jako “uzależniające”.

Zapytaj o ofertę

logo